Zagrożenia związane z Cyber Tank

Awatar użytkownika
Suvero
Administrator
Kontakt:

19 cze 2017, 8:09

Aktualizacja 21.03.2018

Witajcie !

W tym temacie postaram się przybliżyć Wam konsekwencje związane z korzystaniem z CT.

:?: Blokada konta (Ban) - Jest to popularny termin wśród użytkowników CT. Większość się tego obawia ponieważ nie chcieli by otrzymać blokady na swoim koncie. Więc jak wygląda prawdopodobieństwo otrzymania bana ? W ostatnich miesiącach, World of Tanks wprowadziło do gry politykę "Fair Play". Co to oznacza ? Do tej pory użytkownicy którzy nadużywali modów mechanicznych czyli "cheatów", otrzymywali od WG pierwsze upomnienie w postaci blokady konta na zawsze :roll:. Od momentu wprowadzenia polityki "Fair Play", gracz którzy korzysta z 4.07. ... botów, makr, aplikacji do automatycznego klikania czy też nagrywania sekwencji klawiszy i ruchów myszą lub innych metod służących gromadzeniu kredytów i doświadczenia bez udziału gracza w bitwie lub przy udziale pasywnym (nadmierna i powtarzająca się gra pasywna). jako pierwsze upomnienie otrzyma blokadę konta na 7 dni a dopiero jako drugie otrzymuje blokadę na zawsze. Jest to dobre według wielu tysięcy graczy ponieważ 7 dni bez dostępu do swojego konta jest zawsze lepsze niż pożegnanie się z nim na zawsze. Oczywiście, sytuacja o której wspomniałem powyżej wcale nie musi się zdarzyć. Dla przykładu: osoba która rozegrała 4 tysiące bitew na Cyber Tank'u dostała już pierwsze ostrzeżenie czyli blokadę konta na 7 dni a druga osoba która rozegrała już ponad 70 tysięcy bitew (większość z użyciem CT) do tej pory nie została ani razu ukarana - taki przypadek miał miejsce.

:?: "Reporty" podczas bitwy - Użytkownicy Cyber Tank bardzo rzadko otrzymują takie zgłoszenia ponieważ CT nie obsługuje czatu gry - nie obejmuje go kara za wulgaryzmy, spam oraz uprzykrzanie gry innym użytkownikom oczywiście poprzez czat. Czyli zagrożenie ze strony czatu gry mamy już za sobą. Zostaje jeszcze sama gra bota. W trakcie jednej bitwy gracza, a raczej bota który gra jako jeden z 30 graczy, zazwyczaj otrzymuje od 0 (najczęściej) do 2,3 reportów - czyli zagrożenie jest praktycznie znikome.

Źródło: https://worldoftanks.eu/pl/news/general ... pril-2019/
wqrzony

18 sie 2018, 23:44

Chciałbym wszystkich przestrzec, że Wargaming nie respektuje własnych zasad Fair Play. Otrzymałem bana na konto PERMANENTNEGO bez możliwości odwołania za stosowanie bota, bez wcześniejszego bana 7 dniowego - ostrzegawczego. Po napisaniu w supporcie odwołania z prośbą o zmianę wymiaru kary na bana 7 dni otrzymałem sztampową wiadomość o zasadach fair play w których sami potwierdzają, że najpierw powinienem otrzymać bana na 7 dni jednak mają to gdzieś:
Dziękujemy za kontakt ze Wsparciem Wargaming odnośnie zawieszenia konta.

Od czasu wprowadzenia naszej Polityki Fair Play, przyglądamy się z bliska naszej grze pod kątem używania nieuczciwych modyfikacji, tak jak to opisaliśmy w naszym artykule. Niestety, niektóre z modów, których używasz zawierają się w kategorii krzywdzących i oszukańczych dodatków i w związku z tym są niedozwolone w naszej grze. We wspomnianym artykule przestrzegaliśmy graczy przed używaniem modów, jeżeli mają jakiekolwiek wątpliwości odnośnie ich funkcji. Wiadomość ta była więc bardzo czytelna i nie może być już wymówki odnośnie użycia tych, które oferują nieuczciwą przewagę.

Wedle naszej Polityki Fair Play są dwa różne wymiary kar:

Ban 7-dniowy: Jeżeli go otrzymałeś, prosimy potraktuj to jako ostatnie ostrzeżenie i szansę na usunięcie modów łamiących nasze zasady celem uniknięcia dalszych kar.
Ban permanentny: Jeżeli otrzymałeś ten rodzaj kary, oznacza to, że nie zaprzestałeś korzystania zabronionych dodatków pomimo wcześniejszego ostrzeżenia. (NIE MIAŁEM WCZEŚNIEJSZEGO OSTRZEŻENIA)
Jest nam przykro, że do tego doszło, ale naszym celem jest zagwarantowanie wszystkim graczom uczciwej rozgrywki, zwycięstwa poprzez podjęcie właściwych decyzji oraz dobrej zabawy.

Dodatkowo jeżeli w dalszym ciągu zdecydujesz się na używanie modyfikacji i chcesz mieć pewność, że są one bezpieczne, prosimy sprawdzić nasz Portal z Modami, gdzie osobiście sprawdzamy dodatki do gry pod kątem ich zgodności z naszymi zasadami.

Jeżeli masz jakiekolwiek dalsze pytania, zapraszamy do ponownego kontaktu.

Pozdrawiamy
Napisałem do nich jeszcze dwukrotnie w tym po angielsku i za każdym razem otrzymałem tą samą odpowiedź. Wynika z tego że mają gdzieś z jakim problemem piszesz do nich, oni mają przygotowaną wcześniej wiadomość i tylko wklejają na odczepne. Widać że w myśleniu Białorusinów jeszcze daleko do standardów europejskich, szkoda tylko dwuletniego konta.
maxxspeed

20 sie 2018, 15:49

2 dni temu dostałem takiego bana i też nic n ie powiedzieli za co itp tylko ze polityka fair play , ale już 20 zgłoszeń napisałem i będę spamować dalej
Awatar użytkownika
Suvero
Administrator
Kontakt:

20 sie 2018, 15:57

Maxxspeed dostałeś perma bez 7 dniowego bana ?
maxxspeed

20 sie 2018, 16:55

tak , i nic nie chcą powiedzieć za co
Awatar użytkownika
Suvero
Administrator
Kontakt:

20 sie 2018, 17:11

Rób zgłoszenia lub staraj się skontaktować się z kimś „wyżej” niż z supportem który nie zna zasad gry w której służy jako wsparcie.

Według WG, Polityka Fair Play jest wciąż aktualna !
maxxspeed

20 sie 2018, 17:14

cały czas spamuje zgłoszenia ale odpisuje tylko jakis anthony ... i caly czas to samo odpisuje
wqrzony

24 sie 2018, 14:19

Maxxspeed czy udało się Ci coś osiągnąć ?

Niestety nie znalazłem działającego maila "gdzieś wyżej" do wargaming, jedyną formą kontaktu pozostaje formularz w oficjalnym wsparciu, a w nim odpowiada do znudzenia anthony.

Mnie w mailu poinformowali za co zostałem zbanowany:
Your account has been suspended from World of Tanks (Botting)
(...) Please note, that our decision is based on a very thorough investigation and cannot be overturned.

Account was locked permanently and will not be unlocked. (...)
Raczej nic już nie ugramy.
maxxspeed

24 sie 2018, 18:37

nic nie mowi tylko tyle ze ban
maxxspeed

25 sie 2018, 18:21

tyle ze w polskim supp na ten czas jest chyba tylko 2 osoby ktore sie tym zajmuje
ODPOWIEDZ